Zdařilá premiérová sezona Renaultu Clio RS R3T

V letošním roce absolvoval náš týmový vůz téměř kompletní sezonu polského mistrovství v rally – RSMP 2015. Pilot Łukasz Byśkiniewicz a jeho spolujezdec Maciej Wisławski obsadili nakonec krásné třetí místo v celkovém pořadí mezi dvoukolkami a druhé místo ve třídě 3.

Polské posádce se poměrně dařilo již od prvního závodu - Rajd Świdnicki-KRAUSE, kde osadila stupně vítězů jak ve třídě (2. místo), tak v rámci 2WD (3. místo). Obsadila rovněž krásné 7. místo absolutně. Na dalším závodě, Rajdu Karkonoski 2015, obsadila posádka také 2. místo ve třídě, přičemž dokázala vyhrát závěrečnou power stage v rámci 2WD. Stejného výsledku posádka dosáhla i na třetím podniku RSMP – Rajdu Kaszubski, a to včetně vyhrané PS v rámci 2WD.

Následoval Rajd Rzeszowski, který byl ve znamení drobných technických potíží, jež neumožnily plné využití vozu. I přes stávkující systém chlazení intercooleru obsadila posádka opět 2. místo ve třídě. Za zmínku stojí páté místo absolutně na závěrečné power stage (mezi vozy specifikace R5). Na uklouzaném Rajdu Wisly dokázala polská posádka porazit všechny své přímé konkurenty a zvítězila ve své třídě. Ještě lepšího výsledku dosáhla posádka na Rajdu Nadwislanski, kdy Lukasz a Maciej po fantastickém výkonu premiérově zvítězili mezi dvoukolkami. Na posledním podniku, Rajdu Dolnoslaski, obsadila posádka opět druhé místo ve třídě a třetí v 2WD.

V průběhu sezony se prokázalo, že Renault Clio R3T z naší dílny je velmi konkurenceschopné vozidlo, které se, krom rychlosti, vyznačuje rovněž spolehlivostí, neboť všechny podniky byly dojety až do cíle bez vážnějších technických problémů.