ZOFI Rally Team se na Pražském Rallysprintu rozloučil se závodní sezonou

Na konci listopadu se na pražském Strahově konal exhibiční závod – XX. TipCars Pražský Rallysprint 2014. Po boku českých hvězd rallysportu a showbyznysu se na start tohoto tradičního závodu postavily i dvě posádky soutěžící s vozy z dílen ZOFI Rally Teamu.

Těmito posádkami byly Lukáš Langmajer s Lucií Langmajerovou a David Suchařípa s Pavlem Nečasem. Pro všechny šlo o start s novými vozy, pro Pavla Nečase se dokonce jednalo o úplně první zkušenost s rally. Obě posádky pilotovaly Renaulty Clio Sport spadající tentokrát do skupiny N (rozdělení do tříd nebylo vypsáno).

David Suchařípa je již poměrně zkušený soutěžák, dala se tedy od něj očekávat velmi slušná jízda. Bohužel hned v první RZ došlo k poruše startéru vozu, což neumožnilo nově sestavené posádce její řádné dokončení. Vzhledem k volnějším pravidlům soutěže ale bylo možné vozidlo opravit a pokračovat dále. Pak už tato posádka neměla na tratích žádný technický problém, což ji umožnilo převést ve zbytku soutěže divácky velmi atraktivní průjezdy, bohužel bez šance na celkově dobré umístění.

Pro rodinnou posádku Langmajerových se jednalo o naprosto bezproblémový závod, který si velmi užili a nakonec byli schopni zajíždět i velmi solidní časy.

Zpět na Aktuality