Posádka Stejskal jun. – Viktora jun. získala mistrovský titul!

Uplynulá sezona nebyla úspěšná jen v Polsku. Velmi se dařilo rovněž naší posádce Stejskal jun. – Viktora jun. na českých tratích. Tato dvojice vybojovala při premiérové účasti ve „velkém mistráku“ titul ve třídě 8 a krásné třetí místo mezi Juniory.

Přitom před začátkem sezony nic nenasvědčovalo tomu, že se zrodí takovýto výsledek. Posádka byla nově složená, nebyl dán konkrétní plán na sezonu, pilot neznal vozidlo, ani žádnou z RZ, dokonce ani nikdy nejel závod potmě, s přídavnou světelnou rampou.

Vašek se Standou vstoupili do MČR v Rally ve velkém stylu, když vyhráli ve třídě hned první RZ na Rally Šumava, Čínovský okruh, který se však jel opačně, než je obvyklé. Nakonec posádka zvítězila v jubilejním 50. ročníku Rally Šumava v rámci třídy i celkově a získala 2. místo mezi Juniory. Následujícím podnikem byla Rallye Český Krumlov, kde se posádce podařilo rovněž zvítězit v rámci třídy a to dokonce s více než 4 minutovým náskokem na druhého v pořadí. Po tomto výsledku jsme se rozhodli, že zkusíme absolvovat i některé z dalších soutěží a popereme se o celkové umístění ve třídě.

Rally Hustopeče náš tým vynechal, z důvodu termínového krytí se závodem polského mistrovství. Dalším závodem tedy byla Rally Bohemia a její velmi odlišný charakter jednotlivých etap. Vstup do soutěže byl velmi vydařený, po 3 odjetých RZ figurovala naše posádka v čele průběžného pořadí ve třídě s náskokem ¾ minuty. Na nadcházející zkoušce ale vypověděla službu poloosa, což vedlo k odstoupení posádky a následnému zisku bodů pouze za druhou etapu.

Kvůli neúčasti na Hustopečích a odstoupení na Bohemii se značně zamotala situace v průběžném pořadí ve třídě, což znamenalo, že pro dobré umístění bylo nutné absolvovat Barum Rally Zlín, kde jsou získané body násobeny koeficientem 1,5. Start se nakonec podařilo zajistit, nečekal nás však jednoduchý úkol, neboť pro udržení se ve hře o mistrovský titul bylo nutné vyhrát obě těžké etapy závodu. To se nakonec podařilo, naše posádka zvítězila a po 230 km RZ porazila nejbližší soupeře ve třídě, Martina Radu s Jaroslavem Jugasem, o 5,6s. Rovněž se podařilo vybojovat na této slavné soutěži druhé místo mezi Juniory.

Výsledek z Barum Rally znamenal, že před posledním závodem byla naše posádka průběžně první ve třídě, nicméně posádka Rada – Jugas měla naprosto stejný počet bodů. Na závěrečné Rally Klatovy to tedy bylo „kdo s koho“. Nakonec se naší posádce podařilo porazit přímé soupeře v honbě za titulem, získala druhé místo ve třídě a druhé místo mezi Juniory. Posádce Stejskal jun. – Viktora jun. se tedy povedlo něco, o čem před premiérovou sezonou v MČR v Rally ani nesnili.

Zpět na Aktuality