Nový Renault Clio R3T v dílnách ZOFI Rally Teamu!

Běhěm uplynulé sezony představil francouzský Renault Sport novou zbraň ve dvoukolkách – Renault Clio R3T. Jedná se o nástupce předchozího modelu, Renaultu Clio R3, přičemž novinka přináší několik zásadních změn. Tou nejdůležitější je patrně přechod z atmosférického motoru na přeplňovaný, který je v rally u tohoto modelu použit vůbec poprvé.

Již od počátku na sebe tato novinka strhává velkou pozornost. Představení vozu proběhlo na francouzské soutěži Rally Mont-Blanc a lépe snad ani dopadnout nemohlo. Manou Guigou zajížděl s novým Cliem R3T fantastické časy, vyhrál většinu RZ v rámci 2WD, přičemž dvoukolky opanoval s více než minutovým náskokem i celkově, a obsadil senzační 5. místo absolutně ze 115 dokončivších posádek!

Že se nejednalo o náhodný výsledek dokázal již při dalším závodě Laurent Reuche, pilotující rovněž nové Clio R3T, když hned na následující rally pořádané v rámci ERC, Rallye International du Valais, taktéž zvítězil v rámci dvoukolek. Nebýt defektu v poslední RZ, jeho náskok na nejbližšího pronásledovatele by byl více než 2 minuty.

ZOFI Rally Teamu, který se dlouhodobě specializuje na stavbu a přípravu vozů pocházejících především z dílen Renault Sportu, neunikly tyto mimořádné výsledky. Po pečlivém zvážení vyrazili na přelomu roku zástupci týmu do francouzského města Dieppe a přivezli do blatenské dílny kit pro stavbu tohoto speciálu.

Pevně věříme, že právě připravované Clio R3T bude v nadcházející sezoně dosahovat podobných výsledků jako při zahraničních soutěžích a stane se tak výrazným oživením české rallyové scény. O průběhu stavby budeme průběžně informovat.

Zpět na Aktuality